جۇما, 22 قاڭتار 2021
بيلىك 1633 49 پىكىر 25 قاراشا, 2020 ساعات 12:56

«Nur Otan» پارتياسى دەپۋتاتتىققا كىمدەردى ۇسىندى؟

«Nur Otan» پارتياسىنىڭ كەزەكتەن تىس XX سەزىندە پارتيالىق تىزىممەن ءماجىلىس دەپۋتاتتىعىنا كانديداتتار بەكىتىلدى.

پارتيالىق ءتىزىم 126 كانديداتتان تۇرادى. ولاردىڭ ىشىندە 77 كانديدات پارتياىشىلىك پرايمەريز قورىتىندىسى، ال 49 ادام ورتالىق پارتيالىق كۆوتا بويىنشا انىقتالدى.

كانديداتتاردىڭ جالپى تىزىمىندە پارلامەنت ءماجىلىسىنىڭ قىزمەتتەگى دەپۋتاتتارى 20%-تەن اسپايدى، مەملەكەتتىك باسقارۋ سالاسىنىڭ وكىلدەرى - 13%، ءبىلىم جانە دەنساۋلىق ساقتاۋ سالاسى – 12%، ۇكىمەتتىك ەمەس ۇيىمدار – 9% جانە ونەركاسىپ – 8% بولدى.

سونداي-اق، ەكونوميستەر – 28%، زاڭگەرلەر – 20%، كاسىپكەرلەر – 17%. ال 21 ۇمىتكەردىڭ عىلىمي دارەجەسى بار، ونىڭ ىشىندە 10-ى – عىلىم دوكتورى، 11-ءى – عىلىم كانديداتى.

ءتىزىمنىڭ ۇشتەن ءبىرى – ايەلدەر. كانديداتتاردىڭ ورتاشا جاسى بۇرىنعى پارتيالىق تىزىمدەرمەن سالىستىرعاندا 4 جىلعا تومەندەپ، 48 جاس بولدى.

كانديداتتاردىڭ قاتارىندا داريعا نازارباەۆا، ۇكىمەت باسشىسى اسقار مامين، «Nur Otan» پارتياسى توراعاسىنىڭ ءبىرىنشى ورىنباسارى باۋىرجان بايبەك، «سامۇرىق-قازىنا» ۇلتتىق ءال-اۋقات قورى» اق باسقارماسىنىڭ توراعاسى احمەتجان ەسىم، ءماجىلىستىڭ قازىرگى سپيكەرى نۇرلان نىعماتۋللين سىندى تانىمال ازاماتتار بار.

پرايمەريز قورىتىندىسى بويىنشا 77 كانديدات

نۇر-سۇلتان

1. يساباەۆ باۋىرجان ابدراشيتوۆيچ («BI Group» كومپانياسى ديرەكتورلار كەڭەسىنىڭ مۇشەس)

2. پاۆلوۆەتس لاريسا پاۆلوۆنا (№ 1 كوپسالالى قالالىق بالالار اۋرۋحاناسىنىڭ ديرەكتورى)

3. مەدەتوۆ راسۋل ماحمۋدوۆيچ (سىبايلاس جەمقورلىققا قارسى ءىس-قيمىل اگەنتتىگى سەرىكتەستىك دەپارتامەنتىنىڭ ديرەكتورى)

4. دجۋنۋسوۆ المات اسكاروۆيچ («اتامەكەن» كاسىپكەرلەر پالاتاسىنىڭ ديرەكتورى)

الماتى

5. پلاتونوۆ ارتۋر ستانيسلاۆوۆيچ (پارلامەنت ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

6. تورگاەۆ بەككالي نۋرگاليەۆيچ (الماتى ق. المالى اۋدانىنىڭ اكىمى، پارتيا اۋداندىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

7. سۋلەيمەنوۆا جۋلدىز دوسبەرگەنوۆنا («فيزيكا-ماتەماتيكالىق باعىتىنداعى نازارباەۆ زياتكەرلىك مەكتەبى» دبۇ باسشىسى)

8. كوبەەۆا التىناي ورمانكاليەۆنا («اقپاراتتىق-رەسۋرستىق ورتالىق» قب نەگىزىن قالاۋشى، قۇرىلتايشىسى، ديرەكتورى)

9. اۆەرشين كونستانتين ۆيكتوروۆيچ («Red Dragon Almaty» جشس-ءنىڭ باس ديرەكتورى)

10. احمەتوۆ مادي ابىلاەۆيچ («Jas Otan» جاستار قاناتى الماتى قالالىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

11. شاردينوۆ شۋحراد احمەتجانوۆيچ («الماتى كوپىر قۇرىلىمدارى زاۋىتى» جشس-ءنىڭ باس ديرەكتورى)

شىمكەنت

12. وسپانوۆ بەريك سەريكوۆيچ (پارلامەنت ءماجىلىسى اگرارلىق ماسەلەلەر كوميتەتىنىڭ توراعاسى)

13. تاشكاراەۆ گاني ابدۋگانيەۆيچ (قالالىق ءماسليحاتتىڭ حاتشىسى)

14. بەكجانوۆ بەريك ايداربەكوۆيچ («شىمكەنت قالاسى كاسىپوداقتار ورتالىعى» اۋماقتىق كاسىپوداقتار بىرلەستىگىنىڭ توراعاسى)

15. تاناتاروۆا جادىرا ناگاشيباەۆنا («سايرام كومەكشى مەكتەبى» كمم ديرەكتورى) اقمولا وبلىسى

16. ۋيسيمباەۆ اسكاربەك سەزبەكوۆيچ (ساندىقتاۋ اۋدانىنىڭ اكىمى، پارتيا اۋداندىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

17. ەليۋباەۆ مادي ساگينتاەۆيچ (ا. مىرزاحمەتوۆ اتىنداعى كوكشەتاۋ ۋنيۆەرسيتەتىنىڭ رەكتورى)

18. بەزۆەربنىي پاۆەل نيكولاەۆيچ («ورلەنوك» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى) اقتوبە وبلىسى

19. سىدىكوۆ راحات ماجيتوۆيچ (اقتوبە وبلىسى گرەك-ريم، ەركىن جانە ايەلدەر كۇرەسى فەدەراتسياسىنىڭ پرەزيدەنتى)

20. ەلەۋوۆ گالىمجان الماسبەكوۆيچ («DARU MEDICAL GROUP» جشس-ءنىڭ باس ديرەكتورى)

21. بەردالين امانگالي بيسەنباەۆيچ (اقتوبە وبلىسى اكىمىنىڭ ورىنباسارى)

22. بۇركىتالين اسىلجان جانالىۇلى («Jas Otan» جاستار قاناتى اقتوبە وبلىستىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

الماتى وبلىسى

23. ابسەمەتوۆا اليا ماراتوۆنا («Uzyn.kz» اقپاراتتىق سايتىنىڭ باس رەداكتورى)

24. جاسىباەۆ ەرجان باكيرباەۆيچ (الماتى وبلىسى اكىمدىگى جولاۋشىلار كولىگى جانە اۆتوموبيل جولدارى باسقارماسىنىڭ باسشىسى)

25. اليمباەۆ دانيار كەنگازىەۆيچ (الماتى وبلىسى اكىمدىگى قارجى باسقارماسىنىڭ باسشىسى)

26. تەلپەكباەۆا جاننا تلەۋبەكوۆنا («پروگرەسس» پوليتەحنيكالىق كوللەدجىنىڭ ديرەكتورى)

27. تاجماگامبەتوۆا ماكپال مازاكوۆنا («جەتىسۋ» گازەتىنىڭ قاپشاعاي ق. جانە ىلە اۋدانى بويىنشا مەنشىكتى ءتىلشىسى)

28. ديگاي دامير اناتولەۆيچ ء(ى.جانسۇگىروۆ اتىنداعى ۋنيۆەرسيتەتى عىلىمي زەرتتەۋلەردىڭ ناتيجەلەرىن كوممەرتسيالاندىرۋ كەڭسەسىنىڭ ديرەكتورى)

29. كاريموۆ دوسان ەلجانوۆيچ («الاكول كاريموۆ د.ە.» دك ديرەكتورى)

30. نەستەروۆ كونستانتين ميحايلوۆيچ (تەكەلى قالاسى مادەنيەت ءۇيىنىڭ ديرەكتورى).

اتىراۋ وبلىسى

31. تۋرگانوۆ ديۋسەنباي نۋرباەۆيچ («ورتالىق-ازيا ەلەكتروەنەرگەتيكالىق كورپوراتسياسى» اق باسقارما توراعاسىنىڭ ورىنباسارى)

32. ناكپاەۆ ساليمجان جۋماشەۆيچ («ەمبامۇنايگاز» اق باسقارما توراعاسىنىڭ ورىنباسارى)

33. بەيسقالي تولقىن ەرمەكقىزى (قىزىلقوعا اۋداندىق ءماسليحاتىنىڭ حاتشىسى)

شىعىس قازاقستان وبلىسى

34. گلازينسكي الەكسەي يۋرەۆيچ (كۋرچاتوۆ قالاسىنىڭ اكىمى، پارتيانىڭ قالالىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

35. پانچەنكو يگور يۆانوۆيچ (ريددەر قالالىق ءماسليحاتىنىڭ حاتشىسى)

36. كاماسوۆا زارينا ايدارحانوۆنا («كوزدىڭ ميكروحيرۋرگيالىق كلينيكاسى» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

37. تۋماشينوۆ لۋكبەك شابدانوۆيچ («ەلحون» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

38. سارپەكوۆ ازات تولكىنوۆيچ (سەمەي ەلەكتروتەحنيكالىق كوللەدجىنىڭ ديرەكتورى)

39. بىكوۆا مارينا يۋرەۆنا (KAZ Minerals «شىعىستۇستىمەت» جشس-ءنىڭ قارجى جانە ەكونوميكا جونىندەگى ديرەكتورى)

جامبىل وبلىسى

40. مۋساەۆ مادەن توكتارباەۆيچ (مويىنقۇم اۋدانىنىڭ اكىمى، پارتيا اۋداندىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

41. تۋلەپبەرگەن مەيرامبەك مىلتىكبايۋلى («جامبىل وبلىسىنىڭ كاسىپوداقتار ورتالىعى» اۋماقتىق كاسىپوداقتار بىرلەستىگىنىڭ توراعاسى)

42. نۋرۋموۆا گۋلدارا الدانىشەۆنا («مەيىرىم» مەديتسينالىق ورتالىعى» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

43. ۋماروۆ گۋلام مۋحتاروۆيچ (جامبىل وبلىستىق قان ورتالىعىنىڭ ديرەكتورى)

44. ۋسەرباەۆ سۋلتان مىكتىبەكوۆيچ (بايزاق اۋدانى «ديقان» تىرەك مەكتەبىنىڭ ديرەكتورى)

باتىس قازاقستان وبلىسى

45. قۇلشار مالىك يمانقۇلۇلى (باتىس قازاقستان وبلىستىق ءماسليحاتىنىڭ حاتشىسى)

46. جاكسىگاليەۆ جانابەك جاناباەۆيچ (م.وتەمىسوۆ اتىنداعى باتىس قازاقستان ۋنيۆەرسيتەتىنىڭ دوتسەنتى)

47. سۋندەتوۆا سابيرا وميرگاليەۆنا (تايپاق اۋىلدىق اۋرۋحاناسىنىڭ مەڭگەرۋشىسى)

قاراعاندى وبلىسى

48. بيجانوۆا گۋلنارا كاديرجانوۆنا (پارلامەنت ءماجىلىسى VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

49. ابدىعاليۇلى بەرىك (ۇلىتاۋ اۋدانىنىڭ اكىمى، پارتيا اۋداندىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

50. ءالتاي امانجول دۇيسەنبايۇلى (ل.ن. گۋميلەۆ اتىنداعى ەۋرازيا ۇلتتىق ۋنيۆەرسيتەتى فيلولوگيا فاكۋلتەتىنىڭ دوتسەنتى)

51. باسين ۆاديم بوريسوۆيچ («ارسەلورميتتال تەميرتاۋ» اق اتقارۋشى ديرەكتورى)

52. اسان سۇيىندىك يۋرجانۇلى («Nova تسينك» جشس-ءنىڭ باس ديرەكتورى)

53. بادينا يۋليا ۆيكتوروۆنا (پارتيا قاراعاندى قالالىق فيليالى توراعاسىنىڭ ءبىرىنشى ورىنباسارى)

قوستاناي وبلىسى

54. سمىشلياەۆا ەكاتەرينا ۆاسيلەۆنا («قوستاناي وبلىسىنىڭ كاسىپوداقتار ورتالىعى» اۋماقتىق كاسىپوداقتار بىرلەستىگىنىڭ توراعاسى)

55. اكيشەۆ سامات ساگينباەۆيچ («قوستاناي مينەرالدارى» اق ديرەكتورلار كەڭەسىنىڭ توراعاسى)

56. جانبىرشينا كىرمىزى ساپاروۆنا («ەۋرازيالىق بانك» اق قوستاناي فيليالىنىڭ ديرەكتورى)

57. اگايسين اديل تەميرگاليەۆيچ («سسكوب» اق جاستار ساياساتى جونىندەگى مەنەدجەرى)

قىزىلوردا وبلىسى

58. كەسەباەۆا بالايم تۋگانباەۆنا (پارلامەنت ءماجىلىسى VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

59. ابيبۋللاەۆا ايدا يبراگيمقىزى («قازپوشتا» اق قىزىلوردا وبلىستىق فيليالىنىڭ ديرەكتورى)

60. امرەەۆ گالىم ماحمۋتباەۆيچ («بايقوڭىر» اكك» اق تاۋەلسىز ديرەكتورى)

ماڭعىستاۋ وبلىسى

61. مۋساباەۆ سامات بازارباەۆيچ («كورپوراتسيا «كاسپي ستروي-سەرۆيس» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

62. كازاحباەۆ وسپان دادەنوۆيچ («وندىرىستىك كاسىپورىندار باسقارماسى» جشس-ءنىڭ باس ديرەكتورى)

63. جاڭبىرشين ەدىل تەرەكبايۇلى («ازيا تەحنو سەرۆيس» جشس-ءنىڭ ديرەكتورىنىڭ ورىنباسارى)

پاۆلودار وبلىسى

64. بويچين اناتولي ۆاسيلەۆيچ («قازاقستان حالىق بانكى» اق پاۆلودار وبلىستىق فيليالىنىڭ ديرەكتورى)

65. كايداروۆا گۋلنارا شاماروۆنا («زاۆود گوفروتارا» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

66. شۋگاەۆ جانات راشيتوۆيچ (پاۆلودار اۋدانىنىڭ اكىمى، پارتيا اۋداندىق فيليالىنىڭ توراعاسى)

67. ايتىشەۆ دانيار داۋرەنوۆيچ (پارتيا تەرەڭكول اۋداندىق فيليالى توراعاسىنىڭ ءبىرىنشى ورىنباسارى)

سولتۇستىك قازاقستان وبلىسى

68. كولودا دميتري ۆلاديميروۆيچ («زاڭ قىزمەتتەرى ورتالىعى» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

69. ورازالين ەسجان كابيەۆيچ («سولتۇستىك» اكك» اق باسقارما توراعاسى)

70. زەنچەنكو گەننادي گەننادەۆيچ («زەنچەنكو ي ك» كس ديرەكتورى)

تۇركىستان وبلىسى

71. ەرجان قۇدايبەرگەن تولەپۇلى (پارلامەنت ءماجىلىسى VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

72. اباسوۆ كاينار بەگاليەۆيچ («حلوپكوپروم – تسەلليۋلوزا» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

73. ەرتاەۆ سىرىم ماحامبەتوۆيچ («قايىپ اتا» جشس-ءنىڭ ديرەكتورى)

74. كۋرمانبەكوۆا گۋلجان مامىتوۆنا  (تۇركىستان وبلىسى اكىمىنىڭ كەڭەسشىسى)

75. باقىتجانوۆا ءمولدىر باقىتجانقىزى (ش.قالداياقوۆ اتىنداعى فيلارمونياسى اقپارات جانە جارناما ءبولىمىنىڭ مەڭگەرۋشىسى)

76. كوجاباەۆ حايرۋللا بايديلداەۆيچ («كەنتاۋ ترانسفورماتورلىق زاۋىتى» اق باسقارما توراعاسى)

77. دجۋرۋمبەتوۆا ۋلجانات سەريكباەۆنا («اتاكەنت» ماقتاارال اۋداندىق اۋرۋحاناسىنىڭ باس دارىگەرى)

ورتالىق پارتيالىق كۆوتا بويىنشا 49 كانديدات

1. اباقانوۆ ەلدوس نۇربولۇلى («قازاقستاننىڭ ەكولوگيالىق ۇيىمدارىنىڭ قاۋىمداستىعى» زاڭدى تۇلعالار بىرلەستىگى باسقارماسى توراعاسىنىڭ ورىنباسارى)

2. ادامباەۆ سىرىم جۇماتايۇلى («ازيالىق گازقۇبىرى» جشس باس ديرەكتورىنىڭ كەڭەسشىسى)

3. ادامبەكوۆ تىلەكتەس سەرىكبايۇلى («Eurasia Blockchain Fintech Group Limited» باس ديرەكتورى)

4. ءاشىمجانوۆ جاناربەك سادىقانۇلى («Ana tili» گازەتىنىڭ باس رەداكتورى)

5. بايبەك باۋىرجان قىدىرعاليۇلى («Nur Otan» پارتياسى توراعاسىنىڭ ءبىرىنشى ورىنباسارى)

6. بەيسەنباەۆ ەلنۇر سابىرجانۇلى («Nur Otan» پارتياسى جانىنداعى «Jas Otan» جاستار قاناتىنىڭ توراعاسى)

7. دۇيسەنوۆا تامارا بوسىمبەكقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پرەزيدەنتىنىڭ كومەكشىسى - پرەزيدەنت اكىمشىلىگىنىڭ وتىنىشتەردى قاراۋدى باقىلاۋ ءبولىمىنىڭ مەڭگەرۋشىسى)

8. ەرمان مۇحتار تىلدابەكۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

9. ەسىم احمەتجان سماعۇلۇلى («سامۇرىق-قازىنا» ۇلتتىق ءال-اۋقات قورى» اق باسقارماسىنىڭ توراعاسى)

10. جامالوۆ امانجان ماكارىمۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

11. جۋلين يۋري ۆيكتوروۆيچ («Nur Otan» پارتياسىنىڭ ورتالىق اپپاراتى باسشىسىنىڭ ورىنباسارى)

12. زاكيەۆا دينارا بولاتقىزى (نۇرسۇلتان نازارباەۆ قورى جانىنداعى «قامقورلىق» كورپوراتيۆتىك قورىنىڭ باسشىسى)

13. يماشەۆا سنەجاننا ۆالەرەۆنا (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

14. كازانتسەۆ پاۆەل ولەگوۆيچ (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

15. كاماليەۆ بەرىك سايلاۋۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسىنىڭ يندۋستريا جانە ينفراقۇرىلىمدىق دامۋ ۆيتسە-ءمينيسترى)

16. كيم ۆەرا الەكساندروۆنا («ۇلتتىق ەرىكتىلەر جەلىسى» زتب توراعاسى)

17. كۋچينسكايا يۋليا ۆلاديميروۆنا («Nur Otan» پارتياسى قوعامدىق ساياسات ينستيتۋتىنىڭ ديرەكتورى)

18. قاراتاەۆ فاحريددين ءابدىنابيۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

19. قوجاحمەتوۆ ارمان تولەشۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

20. قوشانوۆ ەرلان جاقانۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پرەزيدەنتى اكىمشىلىگىنىڭ باسشىسى)

21. قۇسايىنوۆ مارات اپسەمەتۇلى («ەۋرازيالىق دامۋ بانكى» باسقارماسى توراعاسىنىڭ ورىنباسارى)

22. قۇسپان ايگۇل سايفوللاقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسىنىڭ بەلگيا كورولدىگىندەگى توتەنشە جانە وكىلەتتى ەلشىسى)

23. مامين اسقار ۇزاقبايۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسىنىڭ پرەمەر-ءمينيسترى)

24. مۋسين قانات سەرگەيۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

25. مىڭباي دارحان قامزابەكۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

26. نازارباەۆا داريعا نۇرسۇلتانقىزى (نۇرسۇلتان نازارباەۆ قورىنىڭ ديرەكتورى)

27. نىعماتۋلين نۇرلان زايروللاۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ توراعاسى)

28. نۇربەك ساياسات («BTS Education» جشس باس ديرەكتورى)

29. نۇركينا ايگۇل قابدەشقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

30. نۇروۆ قانات يلياۇلى («اspandau» عىلىمي-ءبىلىم بەرۋ قورىنىڭ پرەزيدەنتى)

31. نۇرمانبەتوۆا ءجاميلا نۇسىپجانقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

32. وجاەۆ نۇرلىبەك جۇماحمەتۇلى («Nur Otan» پارتياسىنىڭ اتىراۋ وبلىستىق فيليالى توراعاسىنىڭ ءبىرىنشى ورىنباسارى)

33. وماربەكوۆا جانات انۋاربەكقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

34. راززاق ءنازيليا راززاقبايقىزى («Nur Otan» پارتياسى قوعامدىق قابىلداۋ بولمەسىنىڭ مەڭگەرۋشىسى)

35. راقىمجانوۆ ءامىرحان مۇراتبەكۇلى («قازاقستان رەسپۋبليكاسىنىڭ تۇڭعىش پرەزيدەنتى – ەلباسى كىتاپحاناسى» مم ديرەكتورى)

36. رامازانوۆا ءلاززات كەرىمقۇلقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پرەزيدەنتىنىڭ جانىنداعى ايەلدەر ىستەرى جانە وتباسىلىق-دەموگرافيالىق ساياسات جونىندەگى ۇلتتىق كوميسسيانىڭ توراعاسى)

37. راۋ البەرت پاۆلوۆيچ (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

38. سايىروۆ ەرلان بياحمەتۇلى (ەۋرازيالىق ينتەگراتسيا ينستيتۋتىنىڭ ديرەكتورى)

39. ساپاروۆا ءاليا سۇيىندىكقىزى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

40. سارتباەۆ باۋىرجان مەيرامبەكۇلى («Kazakh Invest» ۇلتتىق كومپانياسى» اق باسقارماسىنىڭ توراعاسى)

41. سارىم ايدوس ءامىروللاۇلى (قوعام قايراتكەرى، ساياساتتانۋشى)

42. سيمونوۆ سەرگەي اناتولەۆيچ (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

43. سماعۇل باحىتبەك (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

44. سۇلەيمەنوۆا ءزۇلفيا بولاتقىزى (ەكولوگيا، گەولوگيا جانە تابيعي رەسۋرستار مينيسترلىگى كليماتتىق ساياسات جانە جاسىل تەحنولوگيالار دەپارتامەنتى ديرەكتورىنىڭ ورىنباسارى)

45. تايجانوۆ ەرلىك سەرىكبايۇلى (نۇر-سۇلتان قالاسى «كاراتە-دو شيتو-ريۋ فەدەراتسياسى» قب باسشىسى)

46. توعجانوۆ ەرالى لۇقپانۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پرەمەر-ءمينيسترىنىڭ ورىنباسارى)

47. تىلەۋحان بەكبولات قانايۇلى (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

48. ۋنجاكوۆا يرينا سەرگەەۆنا (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

49. شيپوۆسكيح گەننادي گەننادەۆيچ (قازاقستان رەسپۋبليكاسى پارلامەنتى ءماجىلىسىنىڭ VI شاقىرىلىمىنىڭ دەپۋتاتى)

Abai.kz

49 پىكىر